Systemy alarmowe

Systemy alarmowe możemy wykonać w każdym obiekcie. Inwestycje realizujemy w oparciu o sprzęt czołowych firm – Paradox, DSC, Pyronix, Satel. Wykonaliśmy kilkaset instalacji systemów alarmowych.

Systemy alarmowe dzielą się głównie na wewnętrzne i zewnętrzne (obwodowe). Do systemów wewnętrznych zalicza się między innymi czujki pasywnej podczerwieni PIR, które montuje się w każdym pomieszczeniu, do którego możliwy jest dostęp z zewnątrz przez np. drzwi, okna, balkony itp. W pomieszczeniach, narażonych na zmiany temperatury (tj. takich, w których zamontowane są np. klimatyzator, piec itp.) stosuje się tzw. czujki dualne wewnętrzne (PIR+MW).

Ochrona obwodowa może zostać zapewniona dzięki czujnikom magnetycznym montowanym np. w oknach i drzwiach. Czujki uaktywniają alarm podczas próby nieprzewidzianego otwarcia. Mogą zostać zaprogramowane tak, aby zapewniać ochronę również w nocy. Kolejnym często stosowanym rozwiązaniem stanowiącym ochronę obwodową są dualne czujki zewnętrzne (PIR + MW). Działają one podczas obecności użytkowników wewnątrz obiektu. Najczęściej mają za zadanie utrudnić dostęp do domu podczas obecności domowników. Na podobnej zasadzie funkcjonują tzw. bariery podczerwieni.

systemy alarmowe warszwa

Systemy alarmowe mogą być sterowane za pomocą tradycyjnej klawiatury umieszczonej w pobliżu wejścia do obiektu , jak również np. dzięki aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Dzięki takiej aplikacji można połączyć np. otwieranie bramy garażowej pilotem z rozbrojeniem czujek w garażu. Takie rozwiązanie stosuje się np. w celu wjechania do garażu bez wzbudzania alarmu.

W miarę potrzeb stosujemy czujki zbicia szyby oraz czujki udarowe.

W swojej ofercie proponujemy montaż czujek gazu usypiającego, gazu ziemnego, lpg, czadu, czujek dymu oraz czujek zalania wodą. 

Dla zwiększania bezpieczeństwa używamy przycisków napadowych z połączeniem do Agencji Ochrony.

Każdy z systemów alarmowych możemy podłączyć na życzenie Klienta do wybranej Agencji Ochrony.

Opieramy się głównie na instalacjach przewodowych ale spełniając życzenia Klientów jesteśmy w stanie wykonać system bezprzewodowy.

Obecnie systemy alarmowe z myślą o wygodzie użytkownika często integrujemy z innymi instalacjami sterującymi automatyką domową, jak również kamerami, videodomofonami oraz systemami kontroli dostępu.